Зустріч представників ООС медичних ВНЗ з міністром МОЗ Зоряною Скалецькою

71004247 634461457079966 1685787488452345856 n7 вересня 2019 р. у місті Києві відбулася зустріч представників ООС медичних ВНЗ з новопризначеним міністром МОЗ Зоряною Скалецькою.
Представниками делегації Донецького національного медичного університету були: голова студентського самоврядування Данііл Гавілей, лікар-інтерн за спеціальністю “Акушерство та гінекологія” Олександр Кузякін та студент 2-го курсу, медичного факультету № 1 Юрій Згоннік.
Основною метою зустрічі було налагодження контакту та механізму роботи між ВНЗ та МОЗ.

Данііл Гавілей поділився з нами враженнями від пройденої зустрічі, та повідав нам питання які було розглянуто і обговорено на зборах.

Тож про які нагальні проблеми йшлася мова на брифінгу?

  • Перше та наразі одне з найболючіших для студентів питань – це, звичайно, IFOM. Адже впродовж року доцільність та об’єктивність цього іспиту неодноразово ставали предметом дискусій не тільки поміж українського студентства, а ще й у кулуарах влади. Наголошується, що у 2020-ому навчальному році студенти контрольних курсів обов’язково складатимуть даний іспит, адже його фінансування вже заплановано у держбюджеті. Проте, ще достеменно не відомо чи впливатимуть його результати на освітню кваліфікацію студента. Як наголосила сама пані міністр, особисто для неї ситуація з IFOM, як і власне екзамен, є критичною та однією з першочергових завдань, що потребують негайного вирішення.
  • Ще однією, не менш важливою, проблемою для студентів є нещодавня реформа стосовно збільшення терміну навчання майбутніх лікарів. Нагадаємо, що новий законопроект регулює трирічну інтернатуру для усіх спеціальностей зі скороченням числа вузьких спеціалізацій. Планується введення резидентури, що має на меті деталізувати знання молодих фахівців у обраній професії. Зоряна Скалецька зазначила, що у повній мірі законопроект зможе працювати лише після виконання усіх умов, впровадження та затвердження нової навчальної програми для лікарів-інтернів.
  • На брифінгу представникам студентства Донецького національного медичного університету була запропонована подальша співпраця у розробці та обговоренні нововведень, що мають на меті покращення якості освіти медичних вузів та стану української системи охорони здоров’я взагалі.
  • Із запропонованих варіантів правильної конкуренції серед студентів та випускників вищих навчальних медичних закладів України, делегація Донецького національного медичного університету презентувала власну позицію створення загального інтегрованого рейтингу, що складатиметься з результатів інтегрованих іспитів КРОК, IFOM, тестів зі знання іноземної мови, загального рейтингу залікової книжки, а також окремо оцінюватиметься активна громадська діяльність (участь у програмах з міжнародного обміну, співпраця з всесвітніми організіями (UNICEF, ПРООН та ін.), реалізація власних проектів у медичній сфері).
  • Стосовно загального рейтингу студентів для розподілення на інтернатуру)
    Так, наша пропозиція грунтується на тому, що цей рейтинг повинен бути утворений з декількох складових.
    Але, IFOM, тест з знання англійської мови, громадська робота ( насамперед за професійним спрямуванням) це не повинні бути обов’язковими складовими.
    І студент сам вирішує, хоче він декілька додаткових балів до загального рейтингу- пише IFOM чи тест з знання англійської мови.Якщо ні- не пише.
    Основним критерієм з найбільшим коефіцієнтом повинен бути КРОК.
    Але також після того як цей тест буде переглянуто та внесено ряд змін до нього)

69761984 634628973729881 3036425308564619264 n

Увага, якщо Ви маєте цікаві та змістовні пропозиції щодо методики систематизації розподілу та проходження післядипломної вищої медичної освіти (інтернатури, резидентури), звертайтеся до студентського самоврядування університету задля формування спільного колегіального запиту до МОЗ України. Нам важлива думка кожного!(Дедлайн 15.09.19)

Автор статті- Носата Марія, редактор- Рожанська Анастасія.

Call Now Button