Вітання від ректорату ДНМУ до 89-річчя

Шановні друзі!

Донецький національний медичний університет – один із найстаріших вищих медичних навчальних закладів нашої держави. Це невід’ємна частина життя кожного, з тих хто причетний до нього – студента, викладача, вченого, лікаря – тих, хто присвятив себе найвідповідальнішій і важливій справі життя – охороні здоров’я людей. Лікар – це не просто професія, а покликання самовідданої людини, чуйної, готової прийти на допомогу хворому, яка високий професіоналізм та досвід завжди поєднує з милосердям.

Донецький національний медичний університет готує також провізорів, які своєю самовідданою працею сприяють охороні здоров’я наших громадян.

Сьогодні наш університет переживає не найкращі часи. Російська агресія позбавила нас можливості працювати в рідних стінах. Але завдяки доброму відношенню до нашого університету з боку керівництва рідної Донецької області та таких міст як Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка, Маріуполь, Кропивницький, завдяки самовідданій праці нашого професорсько-викладацького колективу Донецький національний медичний університет відродився та зайняв гідне місце серед інших медичних вишів України. Ми висловлюємо щиру подяку всім, хто допомагав та допомагає у розвитку нашої Альма Матер.

Я щиро вітаю з річницею ДНМУ всіх студентів, викладачів та співробітників нашого університету, всіх випускників, які живуть та працюють у різних регіонах нашої України, в країнах Азії, Африки, Америки та Європи.

Особливі слова привітання тим нашим випускникам, які зараз на фронті та в госпіталях борються за життя та здоров’я захисників України.

Святкуючи чергову річницю, наш університет крокує в авангарді науки й підготовки фахівців, має дієвий професорсько-викладацький потенціал, висококваліфікованих лікарів.

Лише в нинішньому році в наших непростих умовах стали докторами наук 3 співробітники, кандидатами наук – 5, вчене звання професора одержали – 3, вчене звання доцента одержали – 3.

За високі досягнення в науково-педагогічній та адміністративно господарській роботі сьогодні відповідним наказом по ДНМУ нагороджено грошовою премією понад 130 співробітників, почесними грамотами та подяками від імені ректорату 120 осіб, понад 300 одержали грошові премії нагороджені грошовою премією.

Досягнення вчених нашого університету стали скарбницею знань, що створювалася протягом багатьох років в одному з крупних вищих медичних навчальних закладів України (на сьогодні у нас навчається біля 3000 студентів, біля 400 лікарів-інтернів, біля 300 лікарів-курсантів).

Ми пишаємося тим, що у нас свого часу працювали видатні професори – такі як М.І. Франкфурт, О.Я. Губергріц, Г.В. Бондар – Герой України, В.К. Гусак, Е.М. Самар, О.М. Торсуєв, П.С. Серняк, В.П. Мірошніченко, К.О., Дікштейн, М.Л.Кущ, В.Я. Уманський, В.З. Москаленко та багато інших. Це представники славної плеяди видатних учених і клініцистів, які примножили традиції вітчизняної медичної науки, впровадили у клінічну практику нові ефективні форми медичної допомоги населенню, виховали сучасне покоління лікарів та вчених.

Сьогодні гордістю університету є член-кореспондент НАМН України О.В. Синяченко, професори В.Г. Климовицький, В.Г. Центіло, В.М.Сокрут, М.В. Єрмолаєва, С.П. Ярова, О.Є Чернишова, О.І. Осокіна, О.А. Удод, Г.С. Такташов та багато інших.

Ми пишаємося нашими студентами, які мають значні досягнення в навчанні та спорті Єряшевою Іриною, Чубучною Вікторією, Азаровим Артуром, Гетьманенко Валерією, Гавілеєм Даніїлом, Ткаченком Вадимом, Яворським Олександром та багатьма іншими.

Я щиро переконаний, що успішному вирішенню всіх питань у системі охорони здоров’я і в подальшому сприятимуть багатий досвід, знання й самовіддана праця викладачів і випускників ДНМУ. Це найважливіший і надійний чинник прогресу в медицині. А в збереженні здоров’я людини найголовнішими ліками є сам лікар. Поздоровляю професорсько-викладацький склад, співробітників, студентів і випускників зі славним 89-літнім ювілеєм Донецького національного медичного університету.

Здоров’я вам, благополуччя та добра! Нових досягнень в ім’я Альма Матер та нашої України!

З пошаною

в.о. ректора, професор   Олександр Герасименко