Студенти ДНМУ взяли участь в засіданні до Дня прав людини

Сьогодні, 10 грудня, відзначається День прав людини. У 1948 році ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, а у 1950 році Генасамблея ООН оголосила 10 грудня Днем прав людини.

З цієї нагоди кафедра мовних та гуманітарних дисциплін провела інтерактивних захід за участю вітчизняних та іноземних студентів, який відвідав Регіональний представник Управління забезпечення прав людини Микола Сульжук. Модераторами заходу виступили викладачі кафедри Аліна Сьомак та Наталія Шульга, організувала запрошення гостей викладач Мирослава Пишногуб. Допомогу у підготовці доповідей студентів надали викладачі кафедри Віталій Ігнатьєв, Ольга Максимова, Тетяна Печериця, Анатолій Сустрєтов, Мирослава Пишногуб, Оксани Дєдової.

Студенти та викладачі спілкувалися англійською мовою та обговорювали порушення прав людей у своїх країнах — це і сучасне рабство, і правата обов’язки медичних працівників.

Студенти переглянули відеоролики на тематику захисту прав людини та історію правозахисного руху, а також дійшли висновку, що кожна людина повинна відстоювати свої громадянські права. Микола Сульжук наголосив студентам, що в Декларації зазначено категоричну заборону на катування (як в мирний, так і воєнний час), а також — рабства (трудової або сексуальної експлуатації). Окрім того, студенти дізналися про захист своїх прав під час затримання.

Представник Управління надав свій телефон +380667769333 аби до нього могли звертатися як українські, так і іноземні студенти.

Студенти з Індії, Великобританії, Нігерії та України підготували доповіді про порушення прав людини та захист основних прав та свобод, а також прокоментували ключові поняття на правозахисну тематику. У заході взяли участь 45 студентів МФ №2 та ММФ.

Враховуючи відгуки учасників, захід планується проводити щорічно.