Medical Faculty №2

Історія факультету

У 2016 році ідею керівництва ДНМУ щодо розміщення медичного факультету №2 у місті Кропивницькому підтримав голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та депутатський корпус облради, народний депутат Костянтин Яриніч, керівництво обласного департаменту охорони здоров’я.

Тож другий медичний факультет було вирішено відкрити у тоді ще місті Кіровограді (згодом, 14 липня 2016 року, у рамках декомунізації Верховна Рада перейменувала обласний центр на Кропивницький). Важливу роль для вдалого старту зіграли надійна підтримка місцевої влади, географічне розташування обласного центру та потреба лікувальних закладів центрального регіону у випускниках медичного ВНЗ.

У Кропивницькому медичний університет отримав велике триповерхове приміщення колишнього юридичного інституту у центрі міста на вулиці Великій Перспективній,1. Почалася активна підготовка до вступу-2016: працівники університету та облдержадміністрації провели широку інформаційну кампанію та День відкритих дверей. Таким чином відкриття закладу було очікуваним для старшокласників, які бажали отримати лікарську спеціальність та в подальшому працювати на малій батьківщині.

Очолив другий медичний факультет Петро Іванович Сидоренко – кандидат медичних наук, заслужений лікар України. Почалася комплектація та відбір викладацького складу факультету. Університет, хоч і на новому місці, став відроджуватися після тяжкого випробування війною. Тоді зважилися стати першими, як юні випускники шкіл і медколеджів, так і досвідчені доктори та кандидати наук.

Набір студентів на перший курс у місті Кропивницькому пройшов успішно: навіть простора актова зала університету не могла вмістити близько 150 першокурсників, їхніх близьких, почесних гостей та працівників кафедр. Тож урочистості з нагоди посвяти в студенти проходили у залі Кіровоградської обласної філармонії.

На першому курсі студенти вивчали теоретичні дисципліни у приміщенні головного корпусу університету. Тут же було розміщено анатомічний музей, два комп’ютерні класи,   відповідні аудиторії забезпечені сучасними мікроскопами, препаратами та інтерактивним обладнанням. Паралельно велася робота з відкриття клінічних баз в обласних лікувальних закладах. Свого слова обласна влада та адміністрація університету дотримали: станом на 2020 рік таких баз у Кропивницькому 13.

Поступово формувалися лабораторні бази. Окрім основного, у Кропивницькому відкрито ще два приміщення, де проходить навчальний процес. Створено бібліотеку, у фондах якої нараховується до 10 000 підручників для студентів-медиків. Кількість користувачів бібліотеки – близько двох тисяч.

Медичному факультету №2 підпорядковано три кафедри: кафедра загальної та біологічної хімії №2, кафедра медичної фізики та інформаційних технологій №2,  кафедра мовних та гуманітарних дисциплін №2, на яких працюють близько 40 співробітників. Серед них – 10 кандидатів наук, з яких 5 доцентів.

Викладачі кафедр постійно вдосконалюються в науковій роботі. Так, кафедрою медичної фізики та інформаційних технологій №2 налагоджено співробітництво із Польським навчальним закладом Вища школа в м. Катовіце. Від початку створення кафедри активна науково-педагогічна робота викладачів знайшла відображення в більш ніж 300 публікаціях, серед яких шість методичних вказівок для студентів. Отримано Авторське свідоцтво на програмний продукт «Лабораторна робота «Вивчення основ гемодинаміки за допомогою апарату «Штучний кровообіг SORIN C5», яка впроваджена в освітній процес ДНМУ.

Восени 2019 року в конкурсі на номінацію «Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для вдосконалення та підвищення ефективності освітнього процесу» завдяки плідній праці викладачів кафедри к.пед.н. Суховірської Л.П., к.пед.н. Лунгол О.М. над темою наукового дослідження «Вивчення основ гемодинаміки за допомогою програмного продукту «Штучний кровообіг SORIN C5» наукова робота Донецького національного медичного університету нагороджена Золотою медаллю.

Колектив кафедри є організатором Всеукраїнської науково-практичної інтернет конференції «Сучасний стан та перспективи розвитку природничих дисциплін в медичній освіті», яка пройшла 20 березня 2020 р. на базі ДНМУ, зареєстрована у державній науковій установі «Український інститут науко-технічної експертизи та інформації» МОН України, Посвідчення №669 від 15 листопада 2019 р.

Успішно розвивається і наукова робота кафедри загальної та біологічної хімії №2. Тематика наукових досліджень стосується дизайну і вивченню дії нових біологічно активних лікарських речовин, а також розробці шляхів знешкодження токсичних сполук. Працівниками кафедри опублікувано більше ста наукових та навчально-методичних робіт, у тому числі 10 публікацій у періодичних виданнях, які включені до наукометричної бази Scopus.

Викладачі співпрацюють з Малою академією наук (відділення хімії та біології), беруть участь у підготовці учнів і студентів до всеукраїнських олімпіад, конкурсів-захистів і наукових конференцій. Показником є перемоги на всеукраїнських конкурсах наукових робіт і олімпіадах, дипломи І-ІІІ ступеня науково-практичних конференцій.

Значну увагу колектив кафедри загальної та біологічної хімії №2 приділяє навчально-методичній роботі. На кафедрі створена ґрунтовна методична база для студентів як національного так і міжнародного факультетів: презентації лекцій, матеріали підготовки до практичних занять, банк навчальних фільмів. Викладачами кафедри розроблено до кожної теми близько 300 тестових завдань, включаючи схеми та ситуаційні задачі, які постійно поновлюються і коригуються. Загальна база тестових завдань до КРОК-1 становить близько 7 тис. питань українською та англійською мовами. Створено нову екзаменаційну базу завдань різних рівнів складності.

На кафедрі мовних та гуманітарних дисциплін №2 велика увага приділяється науковій роботі зі студентами. З 2016 р. на кафедрі діє студентський науковий гурток «Наукові пошуки студентів…» в рамках якого викладачі організовують та проводять відкриті засідання секцій, науково-теоретичні семінари тощо. Щороку, студенти під керівництвом викладачів беруть участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика (у 2017 р. студентка стала переможцем ІІІ етапу) та у науковому медичному конгресі студентів та молодих вчених «Медицина XXI століття» який щорічно проводиться в ДНМУ.

У 2019 році 85% третьокурсників університету успішно склали кваліфікаційний іспит КРОК-1, що проводився на другому медичному факультеті вперше. У 2020 році здійснено вже п’ятий набір студентів за спеціальністю «Медицина».

Значну увагу на факультеті приділяють національно-патріотичному вихованню, розвитку творчих здібностей студентів та профорієнтаційній роботі серед старшокласників  і випускників медичних коледжів.


Керівництво

В.о. декана 2-го медичного факультету 


Контакти

Телефон: +380677521886

е-mail: meddecan@dsmu.edu.ua



Оголошення

1) Прийом студентів медичного факультету №2 з 13.00 до 16.00

2) Довідки видаються протягом 10 робочих днів

[su_posts taxonomy=”post_tag” tax_term=”57″ order=”desc”]
Call Now Button