День кафедри медичної фізики та інформаційних технологій №2 ДНМУ

photo 2019 11 22 12 13 3718 листопада 2019 року у Кропивницькому до 89-річниці з Дня заснування Донецького національного медичного університету організували та провели День кафедри медичної фізики та інформаційних технологій №2.

Викладачі кафедри підготували науково-практичний семінар на тему «Актуальні питання та перспективи проведення діагностики захворювань».

Семінар мав на меті привернути увагу громадськості до вчасного проходження медичного огляду та функціональної діагностики органів та систем.

Тема вкрай актуальна, тому що функціональна діагностика – це комплекс методів дослідження організму людини. Функціональна діагностика підходить абсолютно всім, незалежно від віку та наявності захворювань. Її використовують для виявлення патологій на ранніх стадіях, для виключення захворювань при постановці діагнозу, а також для контролю процесу лікування та встановлення загальної оцінки стану організму людини.

В практичній частині заходу під гаслом «Зроби вчасно діагностику – збережи здоров’я!» організатори пропонували всім охочим:

•  Виміряти артеріальний тиск крові – для діагностики гіпертонічної хвороби та артеріальної гіпертензії;
  •  Зробити електрокардіографію – для профілактики захворювань серця;
  •  Пройти тестування на ВІЛ-інфекцію з використанням швидкого тесту;
  •  За допомогою комп’ютерних програм віртуальної лабораторії розрахувати ідеальну масу тіла.

До заходу долучилися студенти ІІ курсу природничо-географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету з куратором к.пед н., доцентом Трифоновою О.М.

Програма науково-практичного семінару:

Вступне слово організаторів семінару

Суховірська Людмила Павлівна, кандидат педагогічних наук, в.о. завідувача кафедри медичної фізики та інформаційних технологій №2

Теоретична частина:

• Доповідь на тему «Класифікація методів функціональної діагностики» – студент групи 2-1 м Фастов В. (наук. кер. к.пед.н. Лунгол О.М.)
  • Доповідь на тему «Діагностичні прилади та їх застосування» – студент групи 2-2 мс Шляхетко О. (наук. кер. к.пед.н. Суховірська Л.П.)
  • Доповідь на тему «Медичне обладнання для дослідження на ВІЛ-інфекцію» – Коваленко П.Г. – асистент кафедри мікробіології, імунології та вірусології, лікар-бактеріолог діагностичного центру «МРТ-еліт»
  • Тренінг з психологічної діагностики – Назаренко С.І. – фахівець центру медико-психологічної реабілітації госпіталю ветеранів війни
  • Доповідь на тему «Anesthesia: history, modernity, future» студентка групи 305 м Onesmus Betty (наук. кер. к.ф-м.н. Шерман З.О.)

Практична частина:

• Лабораторне дослідження «Клінічні методи вимірювання тиску крові»
  • Лабораторне дослідження «Фізичні властивості ЕКГ. Робота з електрокардіографом»
  • Лабораторне дослідження «Тестування на ВІЛ з використання швидкого тесту»
  • Віртуальна лабораторія «Calculation of ideal body weight», програмний продукт «Вивчення основ гемодинаміки за допомогою апарату «Штучний кровообіг SORIN C5»

Заключне слово організаторів семінару:

Лунгол Ольга Миколаївна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри медичної фізики та інформаційних технологій №2.