Абсолютна перемога на “Перших відкритих змаганнях бригад служби швидкої медичної допомоги Республіки Білорусь – 2019”

На запрошення Міністерства охорони здоров’я Республіки Білорусь і Республіканського комітету Білоруського професійного союзу працівників охорони здоров’я 13 бригад – переможці обласних чемпіонатів з Донецької, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської областей, республіки Білорусь та Польщі вперше прийняли участь у «Перших відкритих змаганнях бригад служби швидкої медичної допомоги Республіки Білорусь 2019», які відбулись 28-30 листопада 2019 року.

Пройшовши конкурсне випробування, яке складалось з 6 складних практичних завдань, що моделювали різноманітні ситуації з загрозою життю людини від анафілаксії до сортування постраждалих після передозування наркотичними препаратами, та 1 теоретичного у вигляді 200 тестових питань, бригада Донецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в нелегкій боротьбі з кращими з кращих стала абсолютним переможцем.

Анастасія Опарина – керівник бригади з гарними лідерськими якостями. Здобула ступінь молодшого спеціаліста в Костянтинівському медичному коледжі, який закінчила у 2015 році з відзнакою. А в наступному році закінчує навчання у Донецькому національному медичному університеті. Одночасно  працює фельдшером з медицини невідкладних станів у складі виїзної бригади станції швидкої медичної допомоги міста Слов’янськ.

Ганна Сушкіна – окраса команди. У 2008 році закінчила Кремінське медичне училище. Дипломований психолог. З 2015 року почала працювати фельдшером виїзної бригади на станції швидкої медичної допомоги м. Слов’янськ, де і працює по теперішній час. Наразі здобуває другу вищу освіту в Донецькому національному медичному університеті.

Сергій Лихацький – міцна надійна підтримка дівчат нашої команди. Фельдшер з медицини невідкладних станів, навчався у Лисичанському медичному коледжі, який закінчив у 2016 році. На даний час працює у складі виїзної бригади на станції швидкої медичної допомоги м. Слов’янськ та навчається на п’ятому курсі Донецького національного медичного університету.

Анастасія, Ганна та Сергій активно приймають участь та вже мають великі здобутки у змаганнях бригад екстреної медичної допомоги різного рівня. Так, у червні 2019 року вони вибороли срібло серед студентських команд на «Закарпатських медичних ралі – 2019» , а у жовтні – стали абсолютними переможцями «TernopilSimOlymp-2019».

Ці молоді люди з гарячим серцем, невтомною жагою до нових знань та самовдосконалення неодноразово на відмінно складали іспит на професіоналізм і у реальному житті. Бо на їх рахунку не одне врятоване життя.

Успіх цієї команди є гарним прикладом поєднання сучасної вищої медичної освіти та фельдшерської роботи на станції швидкої медичної допомоги.  І він не випадковий, а є результатом наполегливої праці, систематичних тренувань, завзяття, високого рівня теоретичних знань, злагодженості дій в команді та жаги до перемоги. А також сумісної роботи викладачів медичного університету, навчально-тренувального відділу Центру під керівництвом Марії Буренкової та безпосереднього керівника підрозділу станції швидкої медичної допомоги, де працюють молоді фельдшери, Олени Малюченко.

Боротьба настільки була напружена та потребувала максимальної мобілізації всіх внутрішніх резервів, що команда та керівництво Центру на чолі з директором Ігорем Кіяшко під час оголошення переможця не змогли стримати емоції та сльози щастя.

На фоні масового відтоку кадрів з медицини, зокрема екстреної медичної допомоги, приємно бачити, що є такі обдаровані, віддані своїй справі молоді фахівці. Сподіваємось, що влада та суспільство схаменуться та зроблять все, щоб у таких людей була можливість реалізувати свій талант у вітчизняній медицині і не шукати кращої долі на чужині, а вирішення цього питання стане загальнодержавною справою.

Делегація Донеччини була вражена чутливим прийомом та гостинністю білоруських колег. Протягом всіх конкурсних днів відчувала доброзичливе відношення до українських фахівців та українських традицій. Приємною несподіванкою став безкоштовний проїзд для автотранспорту, зареєстрованого в Донецькій та Луганській областях, на платних автобанах.

Донецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в особі директора Ігоря Кіяшко висловлює подяку за запрошення, відмінну організацію змагань, чарівне місце проведення, дружню атмосферу, яка панувала серед учасників під час проведення чемпіонату, не дивлячись на конкуренцію, можливість професійного співробітництва наших країн та надію на  подальшу взаємовигідну співпрацю і порозуміння в сформованих ділових і дружніх відносинах.

Піднята висока планка. Це в подальшому стане гарним мотиватором у досягненні нових перемог, прагненні постійно вдосконалювати свої знання та професійні навички.

За такою молоддю майбутнє екстреної медичної допомоги не тільки Донеччини, а й всієї країни.